Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záplavy v Číně nepřežily desítky lidí, nejvíce obětí hlásí Peking

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Čína začíná bilancovat dopady ničivých záplav. Jen v hlavním městě Pekingu zemřelo nejméně 33 lidí, další téměř tři desítky obětí živlu hlásí ostatní regiony. Voda s sebou vzala tisíce domů, mosty, silnice i další infrastrukturu.

Rozsáhlé záplavy v čínském hlavním městě si podle místních činitelů vyžádaly nejméně 33 obětí, bilance ale zřejmě není konečná. Osmnáct lidí se nadále pohřešuje. Mezi mrtvými je také pětice záchranářů, informovala Deutsche Welle.

Peking zaznamenal v posledních týdnech rekordní srážkové úhrny. "Chci vyjádřit upřímnou soustrast těm, kdo zemřeli ve službě, i nešťastným obětem," uvedl jeden ze zástupců města Xia Linmao pro státní televizi CCTV.

Během záplav spadlo téměř 60 tisíc domů, zatímco dalších 150 tisíc budov bylo poškozeno, především na hornatém západním předměstí. Voda také zasáhla přes 15 tisíc hektarů orné půdy, strhávala mosty a ničila silnice. Metropole očekává, že náprava potrvá až tři roky.

Silné deště a záplavy související s tajfunem Doksuri postihly také další regiony v severní Číně. V provincii Hebei zemřelo 15 lidí a dalších 22 se nadále pohřešuje. Čtrnáct obětí hlásí region Jilin.

Témata:  povodně Čína

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.