Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zázrak na Aljašce. Muži shořela chata, v mrazivé divočině přežil tři týdny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: NASA **www.nasa.gov**

Na Aljašce zachránili muže, který po požáru své chaty přežil v divočině a mrazu více než tři týdny. S odvoláním na místní policii o případu informovala televize CNN.

Třicetiletý Tyson Steele, původem z amerického státu Utah, žil na samotě asi 30 kilometrů od nejbližší osady. Z hořící chaty a jejích trosek se mu podařilo zachránit nějaké konzervy a arašídové máslo. Před větrem a mrazem si postavil úkryt.

Muž při požáru přišel o většinu majetku i o mobilní telefon, ztratil ale i svého psa. "Jmenoval se Phil. Byl to nejlepší pes na světě," řekl Steele podle listu The Daily Mail.

Do sněhu Steele napsal velkými písmeny SOS. Nápisu si pak všimla posádka policejního vrtulníku, který přelétával poblíž.

Steele řekl, že kdyby jej nezachránili, byl odhodlán se v příštích dnech vydat na nebezpečnou cestu nepřístupným terénem do civilizace. Díky posádce vrtulníku se ale zanedlouho mohl osprchovat a najíst se v řetězci rychlého občerstvení.

Teď plánuje, že se vrátí domů do Salt Lake City, kde žijí jeho příbuzní. "Mají psa," řekl policistům.

Témata:  Aljaška zajímavosti USA

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.