Zelenskyj v novém videu uvedl, že slova Lavrova pobouřila celý svět. O rozhovoru s Bennettem ukrajinský prezident informoval i na twitteru, ruského ministra zahraničí ale v tomto příspěvku nezmiňuje. Hovoří v něm o "plodných vyjednáváních", při nichž informoval premiéra Izraele o "odporu vůči agresorovi" a o situaci v přístavu Mariupol.

Šéf izraelské vlády se ihned k věci nevyjádřil. V Izraeli vyvolala vyjádření Lavrova o Židech značné pozdvižení, ohradili se proti nim kromě premiéra Bennetta také ministr zahraničí Jair Lapid nebo šéf památníku obětem holokaustu Jad vašem Dani Dajan. "Účelem takových lží je obvinit Židy samotné z nejstrašlivějších zločinů, jež na nich byly v dějinách spáchány, a zbavit utlačovatele Izraele odpovědnosti. Zneužívání holokaustu jako politického nástroje je třeba okamžitě zastavit," řekl Bennett.

Lavrov v rozhovoru s italskou televizí v neděli řekl, že ukrajinský prezident Zelenskyj stejně jako Hitler v sobě má židovskou krev a že "největší antisemité" jsou Židé. Moskva dlouhodobě bez pádných důkazů vykresluje vládu v Kyjevě jako neonacisty a nyní obviňuje Izrael, že podporuje "neonacistický režim". V Izraeli mezitím podle informací deníku Haarec přibývá představitelů nakloněných vojenské pomoci Ukrajině.