Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj se chystá přijet na summit G7 v Japonsku

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj o víkendu navštíví summit skupiny G7 v Japonsku, který probíhá od pátku do neděle. Účast hlavy státu napadeného Ruskem potvrdil tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov.

Zelenskyj se podle Reuters zúčastní summitu během závěrečného nedělního dne. Dorazit do Japonska by měl v sobotu odpoledne, tvrdí zdroje. Bílý dům záležitost nekomentoval.

"Bude se tam rozhodovat o velmi důležitých věcech, proto je přítomnost našeho prezidenta naprosto nezbytná pro to, abychom obhájili naše zájmy," řekl Danilov ukrajinské televizi.

Zelenského účast a jeho výzvy pro větší podporu Ukrajiny podle médií dodá shromáždění na dramatičnosti a naléhavosti. Od lídrů G7 se očekává oznámení nových sankcí proti Rusku a bližší spolupráce ohledně čínské hrozby.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj G7 Japonsko

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy