Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žena protestovala u voleb v Rusku proti válce. Soud ji poslal do vězení

Věznice, ilustrační fotografie
Věznice, ilustrační fotografie
Foto: Original Communications

Soud v Rusku ve středu odsoudil ženu k osmi dnům vězení za to, že na hlasovací lístek během víkendových prezidentských voleb fixem napsala "Ne válce" na protest proti ruské invazi na Ukrajinu.

Během voleb docházelo v Rusku k ničení volebních archů. Někteří voliči se dokonce pokusili podpálit volební místnosti a polít volební urny barvou.

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém vítězném projevu varoval, že s Rusy, kteří se něčeho takového dopustili, se bude třeba vypořádat.

Okresní soud v Petrohradu ve středu nařídil Alexandre Čiriatievové osm dní odnětí svobody. Uznal ji vinnou z výtržnictví a za "diskreditaci ruských ozbrojených sil" jí uložil pokutu 40.000 rublů (440 dolarů).

"Čiriatievová vzala hlasovací lístek a červeným fixem napsala na zadní stranu hlasovacího lístku 'Ne válce' předtím, než jej vhodila do volební urny ," objasnil soud s tím, že tímto způsobem poškodila státní majetek.

Podle soudu k jejímu počinu došlo v neděli, v poslední den prezidentských voleb, kdy ruské opoziční skupiny vyzvali k protestům proti volbám, ve kterých bylo Putinovo vítězství jednoznačné.

Témata:  Rusko věznice

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy