Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Život 12letého chlapce si v Nizozemsku vyžádalo odpalování zábavní pyrotechniky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Život 12letého chlapce si dnes v nizozemském městě Haaksbergen vyžádalo odpalování zábavní pyrotechniky. Další mladistvý ve věku 11 let při něm utrpěl vážná zranění, uvedl nizozemský web rtvoost.nl.

Neštěstí ve městě nedaleko německých hranic se podle něj událo brzy odpoledne, když chlapci přihlíželi, jak blíže neidentifikovaný muž odpaluje zařízení, kterému se v Nizozemsku říká Klaphamer (třeskuté kladivo). Co přesně se potom stalo, zatím není jasné. Místní jen uvedli, že slyšeli velmi hlasitou ránu.

Chlapce se poté snažili oživit kolemjdoucí i záchranáři. Po převozu do nemocnice ho ale lékaři prohlásili za mrtvého. Druhý z chlapců je nyní také v nemocnici. Podrobnosti o jeho zdravotním stavu nejsou k dispozici.

Muže, který zřejmě neštěstí zapříčinil, policie zadržela pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

Témata:  Nizozemí ohňostroje

Související

Aktuálně se děje

6. srpna 2025 13:08

Vrať Tiffany život. Hana Gregorová se otevřeně zastala Ondřeje Brzobohatého

Ondřej Brzobohatý v pondělí pod tíhou útoků na svou osobu kapituloval a oznámil, že končí s vystupováním v převleku Tiffany Richbitch. To se ale nelíbí jeho mamince Haně Gregorové, která se neméně slavného syna rozhodla hlasitě zastat. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy