Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zuckerberg má ve čtvrtek spustit vlastní aplikaci podobnou Twitteru

Mark Zuckerberg, autor: Anthony Quintan
Mark Zuckerberg, autor: Anthony Quintan
Foto: Facebook

Nová kapitola rivality mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem se zřejmě začne psát ještě tento týden. Zuckerberg, jehož společnost Meta stojí za Facebookem a Instagramem, se totiž chystá spustit konkurenta pro Muskovu sociální síť Twitter.

Informovala o tom BBC, podle které už je aplikace nazvaná Threads (Vlákna) dostupná k přeobjednání na Apple App Store a ve čtvrtek má začít fungovat. Meta popisuje novou službu jako "konverzační aplikaci založenou na textu". Uživatelsky má být propojená s Instagramem.

Novinka se objeví na trhu v době, kdy uživatelé Twitteru opět kritizují Muska, který o uplynulém víkendu omezil počet tweetů, které mohou lidé spatřit. Známý vizionář dlouhodobě usiluje o to, aby stále více lidí za používání sociální sítě platilo, proto omezuje její bezplatné fungování.

Threads mají být zcela zdarma a bez limitů ohledně počtu příspěvků, které mohou uživatelé na platformě vidět. Dostupné screenshoty ukazují, že aplikace bude prakticky k nerozeznání od hlavního konkurenta. Podle BBC představují Threads zatím největší hrozbu pro postavení Twitteru.

Rivalita mezi Muskem a Zuckerbergem není žádnou novinkou. Média v červnu informovala o tom, že si dokonce domlouvají zápas v MMA (Mixed Martial Arts, zkratka pro smíšená bojová umění).

Témata:  X (dříve Twitter) sociální sítě Mark Zuckerberg

Související

Aktuálně se děje

29. června 2025 20:10

Bolek Polívka hvězdou karlovarského festivalu. Pořadatelé prozradili podrobnosti

V pátek to vypukne. Karlovy Vary se připravují na start 59. ročníku filmového festivalu. Jednou z jeho tváří bude populární herec Bolek Polívka. Organizátoři potvrdili, že si zahrál v nové festivalové znělce, která bude teprve představena. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy