Hořící Galaxy Note 7 (1:13) | video: YouTube

Loading...

Krátce po zahájení dnešního obchodování akcie Samsungu oslabily o téměř tři procenta na 1,494 milionu wonů (zhruba 32.500 Kč). Později část ztrát smazaly a vykazovaly pokles o necelá dvě procenta. Od začátku týdne si odepisují zhruba 11 procent, takže jsou na cestě k nejvýraznějšímu týdennímu propadu od konce roku 2008.

Smartphone Galaxy Note 7 kritici sice dobře přijali, po několika dnech od zahájení prodeje se ale začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů.

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7. Zákazníkům nabídl výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. Opět se ale objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů.

"Je dobré, že Samsung učinil ohledně Note 7 rázné rozhodnutí. Je ale třeba, aby poskytl vysvětlení, díky kterému by spotřebitelé pochopili, že u dalších modelů tento problém nenastane," uvedl jeden z analytiků investiční společnosti IBK Asset Management, která je akcionářem Samsungu.

– Globe24.cz / ČTK

reklama
100

Nejvyšší soud vrátí do Prahy spis v Dalíkově kauze

Čtěte dále