Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Nad Ruskem proletěl obří meteor, noc proměnil v den

Meteor proletěl nad Ruskem a pořádně vyděsil tamní obyvatele
Meteor proletěl nad Ruskem a pořádně vyděsil tamní obyvatele
Foto: YouTube

Moskva - Obyvatelé ruské Chakasie za sebou mají nevšední zážitek. Světlo na obloze, které se prohnalo nad jejich hlavami, ozářilo oblohu natolik, že se na několik vteřin doslova rozednilo. Ačkoliv někteří očekávali konec světa, ukázalo se, že šlo o meteorit, který proletěl nad jejich oblastí.

Zprávy o průletu meteoru se podle portálu RT objevily v Chakaské republice i v sousedním Krasnojarském kraji. Nejlépe však byl meteor vidět nad městem Sajanogorsk.

Vesmírný objekt proletěl atmosférou a na několik sekund ozářil celou oblohu. Následně se ozvala obrovská rána, která rozezněla alarmy aut ve městě. "Nad hlavami nám proletěl obří meteorit. Měla jsem strach, myslela jsem si, že to je bomba," popsala portálu jedna ze svědkyň své pocity.

Podle úřadů se ale skutečně nejednalo o žádnou zbraň a konec světa nepřichází, šlo o zbytek meteoritu, jehož velká část shořela v atmosféře. Zatím také není známo, že by vesmírný kámen napáchal nějaké škody na zdraví či majetku.

Podle agentury TASS dopadly zbytky meteoritu poblíž údolí Babik. Do oblasti proto byla vyslána vědecká expedice, která má zajistit místo dopadu a posbírat vzorky z meteoritu.

 

Témata:  Rusko meteorit

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 9:55

Leon Tsoukernik po kolapsu bojuje o život. Policie prozradila novinky

Příbuzní Leona Tsoukernika a jeho přátelé, včetně těch slavných, se zajímají především o jeho zdravotní stav a doufají v zázrak. Nesmí se však zapomínat, že kolaps známého podnikatele, respektive okolnosti události, řeší i policie. Jak pokročilo vyšetřování? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.