Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Smysl pro humor nebo široká ramena. Vědci odhalili tajemství vícenásobného orgasmu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Alabama - Sílu orgasmu zná každý z nás, řada žen ho navíc může dosáhnout i několikrát po sobě. Ne všem se to ale daří a ne každý ví, jak na to. Co skrývá tajemství vícenásobného orgasmu? Na to se pokusili přijít američtí vědci.

Odborníci z univerzity Alabamě zjišťovali, jak jsou na tom mladí lidé se sexem. Zajímalo je například, jak často se milují, stěžejní pro ně ale byly statistiky týkající se orgasmu.

Výzkumnící zjistili, že vyvrcholení jako takové u žen ovlivňuje řada faktorů, zejména psychické rozpoložení, ale i vhodný váběr partnera, délka a kvalita předehry a v neposlední řadě i chuť jich samotných.

Vědce zajímaly i další faktory, zejména co se týče vlastností jejich partnerů. Srovnávali například příjem, osobnost, charisma, ale i smysl pro humor nebo fyzické vlastnosti.

Výsledky výzkumu ukázaly, že ženy dosáhly vícenásobného orgasmu nejčastěji s bohatými, sebevědomými a atraktivními muži. Samotná intenzita požitku závisela na tom, jak dobře muž vypadal.

Podle odborníků souvisí síla orgasmu zejména s tím, jak moc se ženě její partner líbí. Obecně se tedy dá říct, že čím více partnerku její muž přitahuje, tím silnější orgasmus s ním prožívá.

Výzkum ale ukázal i další zajímavou věc. Právě smysl pro humor. hraje v sexu také velkou roli. Pokud je jím muž obdařen, ženy s ním chtějí mít sex častěji. Navíc mají se zábavnými partnery častější orgasmus, než se "sucharem".

Určitou roli hraje v ženském orgasmu i fyzická zdatnost partnera, ovšem ne tak vysokou, jak by se na první pohled mohlo zdát. V tomto ohledu je stěžejní, jak široká má muž ramena.

Témata:  pohlavní styk vztahy Láska, intimnosti

Aktuálně se děje

19. května 2025 11:11

Jiří Bartoška (†78): Měl to být jeho poslední film. Režisér už má jasno, co bude dál

Česko se již zítra rozloučí se zesnulým Jiřím Bartoškou, po kterém tu zůstává i jeden navždy nedokončený filmový projekt. Když poprvé porazil vážnou nemoc, vrátil se komedií Teorie tygra. V posledních letech se řešilo pokračování. Nyní je definitivně jasno, že nevznikne. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Jaká budoucnost nás čeká?

Může umělá inteligence ohrozit lidstvo? Vědec z MIT odpověděl na ožehavou otázku

Technologické firmy vyvíjející umělou inteligenci by měly přijmout stejný přístup k posuzování rizik, jaký před 80 lety uplatnili vědci před prvním testem atomové bomby. S tímto varováním přichází známý zastánce bezpečnosti AI Max Tegmark, který tvrdí, že bez důkladných výpočtů hrozí, že extrémně vyspělá umělá inteligence (tzv. Artificial Super Intelligence, ASI) se vymkne kontrole a ohrozí samotnou existenci lidstva.