Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž stanovil nový rekord. Letěl na hoverboardu přes dva kilometry +VIDEO

Flyboard Air
Flyboard Air
Foto: Reprofoto YouTube

Budoucnost je zase o kousek blíže, “hoverboard” firmy Zapata Racing dokáže letět několik kilometrů bez přestávky. Technicky prý dokáže vyletět do výšky tří kilometrů.

Když před několika týdny zveřejnila firma krátké video, kde ukázala svůj výtvor, lidé si mysleli, že se jedná jen o povedenou fotomontáž. Neměli ale pravdu, protože o pár dnů později vyšlo nové video, které můžete vidět níže.

Výrobce jménem Franky Zapata se rozhodl zajít ještě dál, pozval si komisaře Guinnessovy knihy rekordů a pokusil se o nejdelší let na hoverboardu na světě. A povedlo se mu to více než dobře, předchozí rekord překonal o celé dva kilometry, nakonec se zastavil až po 2 252 metrech.

I v dalších parametrech je ale Flyboard Air, jak mu Zapata říká revoluční, dokáže vystoupat do výšky tří kilometrů a letět rychlostí až 150 kilometrů za hodinu.. Tyto všechny parametry ukazují, že se chystá něco velkého ve světě hoverboardů, jak informoval server jalopnik.com. "Je to mé životní dílo," řekl po světovém rekordu Franky Zapata.

Témata:  hoverboard Guinnessova kniha letectví

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 9:55

Leon Tsoukernik po kolapsu bojuje o život. Policie prozradila novinky

Příbuzní Leona Tsoukernika a jeho přátelé, včetně těch slavných, se zajímají především o jeho zdravotní stav a doufají v zázrak. Nesmí se však zapomínat, že kolaps známého podnikatele, respektive okolnosti události, řeší i policie. Jak pokročilo vyšetřování? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.