Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Oplakáváte ztrátu milovaného mazlíčka? Jihokorejci vám ho naklonují

Psi, ilustrační fotografie
Psi, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Soul- Mnoho lidí někdy oplakalo ztrátu milovaného mazlíčka. Jak nyní informuje server Science Alert, jedna laboratoř v Jižní Koreji nabízí, že jejich mrtvé mazlíčky přivede zpět mezi živé - tedy přesněji, nabízí jejich naklonování.

Laboratoř Sooam se převážně věnuje klonování dobytka a prasat pro vědecké účely, pozornost ale vyvolala jejich nabídka klonování psů. Za poplatek 100 tisíc dolarů společnost zákazníkům nabízí naklonování jejich psa, ať už je důvod jakýkoliv.

Od roku 2006 již úspěšně naklonovali téměř 800 psů. Mezi jejich zákazníky patřily celebrity, ale například i bezpečnostní agentury, které chtěly zachovat psa s velmi dobrým čichem či jinými žádoucími vlastnostmi.

Psa je dle instrukcí společnosti třeba dodat do pěti dnů po jeho úmrtí, během té doby musí ale být uložen v chladu. Vědci z něj pak získají DNA, které vpraví do dárcovského vajíčka, které bylo naopak DNA zbaveno.

To je vloženo do těla náhradní psí matky a za dva měsíce později si může svého psa člověk vyzvednout - je něj samozřejmě opět štěně.

Publicitu společnost získala již v minulosti například tím, že pětkrát naklonovala záchranného psa Trakra, který pomáhal najít přeživší teroristických útoků 11. září. V rámci nového projektu by se společnost chtěla pokusit naklonovat mamuta.

Témata:  psi klonování Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 9:55

Leon Tsoukernik po kolapsu bojuje o život. Policie prozradila novinky

Příbuzní Leona Tsoukernika a jeho přátelé, včetně těch slavných, se zajímají především o jeho zdravotní stav a doufají v zázrak. Nesmí se však zapomínat, že kolaps známého podnikatele, respektive okolnosti události, řeší i policie. Jak pokročilo vyšetřování? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.