Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

NASA a SpaceX na poslední chvíli odložily start rakety Falcon 9

Dragon Space-X
Dragon Space-X
Foto: SpaceX

Společnost SpaceX a NASA dnes asi dvě a půl minuty před plánovaným termínem z technických důvodů odložily start rakety Falcon 9, která měla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) vynést čtyřčlennou posádku v lodi Crew Dragon.

NASA o tom informovala na svých internetových stránkách.

Odklad startu způsobily potíže se směsí používanou k zažehnutí motorů rakety Falcon 9.

Posádku lodi Crew Dragon tvoří Američané Stephen Bowen a Warren Hoburg, kteří jsou velitelem a pilotem letu. Spolu s nimi se k ISS mají vydat astronaut ze Spojených arabských emirátů Sultán Nijadí a zástupce ruské agentury Roskosmos Andrej Feďajev.

Témata:  NASA (Národní úřad pro letectví a vesmír) spaceX raketa Falcon 9

Související

Aktuálně se děje

7. dubna 2026 8:31

Pavel Kříž se proslavil velmi mladý. Pak zvolil zajímavou životní cestu

Půlkulatiny v dubnu oslaví také Pavel Kříž, jehož životní osud je mimořádně zajímavý. Hned na startu kariéry se ze dne na den stal slavným, ale ještě před pádem komunismu se rozhodl pro emigraci z Československa. Po čase se ale opět zařadil mezi tuzemské herecké hvězdy. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové úchvatné fotky

OBRAZEM: Úchvatné fotky, jaké lidstvo ještě nevidělo. Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové snímky

Mise Artemis II včera přepsala dějiny kosmonautiky, když úspěšně dokončila očekávaný průlet kolem Měsíce. Čtveřice astronautů se v modulu Orion přiblížila k měsíčnímu povrchu na vzdálenost pouhých 6 545 kilometrů. Tento manévr nebyl jen technickým triumfem, ale i rekordním počinem – posádka dosáhla vzdálenosti přibližně 406 742 kilometrů od Země, čímž překonala dosavadní rekord legendárního Apolla 13 z roku 1970.