Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter nově umožňuje čtení tweetů pouze registrovaným uživatelům

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Internetová společnost Twitter zahájila nové opatření, které umožňuje čtení tweetů pouze uživatelům s registrovaným účtem na této sociální síti.

Tuto informaci přinesl server CNN a Elon Musk, majitel společnosti, tento krok označil jako "dočasné nouzové opatření". Uživatelé, kteří nejsou přihlášeni, a pokusí se zobrazit obsah na Twitteru, jsou nyní vyzváni k přihlášení do svého existujícího účtu nebo k vytvoření nového účtu.

Podle Muska je toto opatření reakcí na to, že stovky organizací "mimořádně agresivně" extrahují data ze sítě Twitter, což podle něj "zhoršuje služby pro běžné uživatele". Musk již dříve vyjádřil svou stížnost, že firmy v oblasti umělé inteligence (AI) využívají data z Twitteru k trénování svých systémů. Uvedl: "Podnikneme právní kroky proti těm, kteří kradou naše data."

Musk převzal společnost Twitter v říjnu loňského roku a od té doby se v podniku odehrály rozsáhlé změny. Mezi ně patří například zavedení placeného ověřování uživatelů a umožnění psaní výrazně delších tweetů pro placené uživatele. Twitter také výrazně snížil počet zaměstnanců.

Témata:  X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy