Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter umožnil platícím uživatelům v USA psát výrazně delší tweety

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Americká internetová společnost Twitter umožnila předplatitelům své služby Twitter Blue ve Spojených státech psát výrazně delší tweety, a to v rozsahu až 4000 znaků. Původně byly tweety omezeny na 140 znaků, v roce 2017 firma limit zdvojnásobila na 280 znaků, upozornil server časopisu Forbes.

Služba Twitter Blue stojí osm dolarů (zhruba 176 Kč) měsíčně. Podle nového majitele a šéfa společnosti Twitter Elona Muska je výrazné zvýšení počtu uživatelů této služby jedinou cestou k zajištění finanční budoucnosti podniku, píše Forbes. "Bez výrazných příjmů z předplatného existuje značná pravděpodobnost, že Twitter nepřežije nadcházející útlum ekonomiky," uvedl Musk v listopadu.

Musk koupil společnost Twitter koncem října za 44 miliard dolarů (zhruba 970 miliard Kč). Firma od té doby čelí odlivu inzerentů. Podle výzkumné společnosti Standard Media Index (SMI) se příjmy Twitteru z reklamy v listopadu meziročně snížily o 55 procent a v prosinci dokonce o 71 procent.

Na twitteru přestala inzerovat mimo jiné největší americká automobilka General Motors, výrobce léků Pfizer či německý automobilový koncern Volkswagen. Firmy se obávají, že na twitteru by se mohlo objevovat více závadných příspěvků, protože Musk přehodnocuje přístup této platformy k regulaci obsahu.

Témata:  X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2025 13:53

Dojemná dovolená Libora Boučka: Po 11 letech se vrátil na místo prvního setkání

Libor Bouček se svou rodinou utíká před zimou na exotickou dovolenou, kde si dopřejí slunce a teplo. Zvolili Mauricius, destinaci, která pro něj a jeho manželku Gabrielu nese hluboký emocionální význam a spoustu nezapomenutelných vzpomínek.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.