Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter umožnil platícím uživatelům v USA psát výrazně delší tweety

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Americká internetová společnost Twitter umožnila předplatitelům své služby Twitter Blue ve Spojených státech psát výrazně delší tweety, a to v rozsahu až 4000 znaků. Původně byly tweety omezeny na 140 znaků, v roce 2017 firma limit zdvojnásobila na 280 znaků, upozornil server časopisu Forbes.

Služba Twitter Blue stojí osm dolarů (zhruba 176 Kč) měsíčně. Podle nového majitele a šéfa společnosti Twitter Elona Muska je výrazné zvýšení počtu uživatelů této služby jedinou cestou k zajištění finanční budoucnosti podniku, píše Forbes. "Bez výrazných příjmů z předplatného existuje značná pravděpodobnost, že Twitter nepřežije nadcházející útlum ekonomiky," uvedl Musk v listopadu.

Musk koupil společnost Twitter koncem října za 44 miliard dolarů (zhruba 970 miliard Kč). Firma od té doby čelí odlivu inzerentů. Podle výzkumné společnosti Standard Media Index (SMI) se příjmy Twitteru z reklamy v listopadu meziročně snížily o 55 procent a v prosinci dokonce o 71 procent.

Na twitteru přestala inzerovat mimo jiné největší americká automobilka General Motors, výrobce léků Pfizer či německý automobilový koncern Volkswagen. Firmy se obávají, že na twitteru by se mohlo objevovat více závadných příspěvků, protože Musk přehodnocuje přístup této platformy k regulaci obsahu.

Témata:  X (dříve Twitter)

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy