reklama

YouTube 12. ledna Trumpův kanál zablokoval nejméně na týden za porušení pravidel proti podněcování násilí. Prodloužení blokace server v úterý zdůvodnil přetrvávajícími obavami z násilí.

Trump ve videu zveřejněném na youtubovém kanálu Bílého domu dříve v úterý odsoudil "zastavení debaty". "V Americe netrváme na absolutní konformitě, nevymáháme rigidní doktríny a represivní mluvní kodexy, prostě to neděláme," řekl.

Podle expertů a veřejně dostupných příspěvků Trumpovi stoupenci na sociálních sítích otevřeně plánovali protesty na 6. leden poté, co prezident sociální sítě využíval ke zpochybňování výsledků listopadových prezidentských voleb. Sociální sítě po násilnostech v Kongresu čelily kritice, že včas nezakročily.

Aktivisté pohrozili bojkotem YouTubu, pokud platforma Trumpa nezablokuje natrvalo, jako to udělal Twitter. Facebook Trumpovy účty zablokoval na dobu neurčitou.

Šéf Alphabetu (mateřské společnosti Googlu) Sundar Pichai minulý týden Reuters řekl, že YouTube zachází s Trumpem stejně jako s jakýmkoli jiným uživatelem a jeho účet nezruší, pokud neporuší zásady služby třikrát za 90 dní.

reklama