demonstrace v Turecku

Turecká policie

Turecká policie zatkla v Istanbulu desítky demonstrantů

Svět

Istanbul - Turecká policie dnes zatkla několik desítek účastníků prvomájových demonstrací v Istanbulu. Většina zadržených se snažila pochodem dostat na jedno z centrálních náměstí Taksim, kde je pořádání akcí souvisejících s 1. májem zakázáno, informovala agentura AP.

Turecko

Svět

Bok po boku proti fašismu. Tisíce Turků protestovaly proti referendu

Istanbul - Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí večer podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoci prezidenta. Turecká vláda také na doporučení bezpečnostní rady prodloužila o další tři měsíce výjimečný stav v zemi. Oznámil to turecký vicepremiér Numan Kurtulmuş.

Aktuálně se děje

6. ledna 2026 15:38

Hokejoví fanoušci se dočkali. Češi představili tým pro olympiádu v Itálii

Na den přesně za měsíc začnou zimní olympijské hry v Itálii, kam se po dvanácti letech vrátí hokejisté ze zámořské NHL. Do českého týmu se ale probojovali i hráči působící v Evropě. Trenér Radim Rulík představil svou nominaci, ve které hodně sází na předloňské mistry světa z Prahy, v úterý před polednem. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy