střelba v Rusku

Střelba ve škole v ruském Iževsku

Při útoku v ruské škole zemřelo 15 lidí. Střílelo se i na komisariátu

Svět

Při dnešní střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo 15 lidí, z toho 11 dětí. Dalších 24 lidí - včetně 22 dětí - je zraněných. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor, tedy kriminální ústředna. Pachatel, sám absolvent této školy, byl vyzbrojen dvěma pistolemi a oblečen do trička s nacistickými symboly. Nyní je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu.

Na univerzitě v Permu se střílelo

Na permské univerzitě střílel neznámý útočník, šest lidí zemřelo

Svět

Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové agentury s odvoláním na ruské ministerstvo zdravotnictví. Vyšetřovací výbor dříve uvedl, že na místě zůstalo osm mrtvých. Další tři desítky lidí jsou podle úřadů zraněny.

Aktuálně se děje

13. srpna 2026 18:31

Lela Ceterová rozprodává majetek. Nutně potřebuje peníze

Manželská roztržka mezi zápasníkem Karlosem Vémolou a Lelou Ceterovou nadále eskaluje. Krátce poté, co Vémola nechal odtáhnout luxusní automobil Mercedes, který jeho manželka využívala k přepravě jejich tří dětí, oznámila druhá strana pořádání osobního bazaru. Na sociálních sítích byl zveřejněn termín akce, na které mají být za poloviční ceny nabízeny věci z jejího šatníku včetně značkových kabelek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.