únos Jany a Dana

Ilustrační foto

Matka únosce dětí Jany a Dana promluvila: S dětmi byl domluvený

Ústí nad Labem - Její syn podle policie unesl 16letého Dana a 13letou Janu, pro matku ale zůstává Zdeněk H. nevinný. V rozhovoru pro Český rozhlas uvedla, že garáž, kde děti držel, si zařizoval pro sebe. Ublížit jim prý nechtěl a na setkání se s nimi domluvil.

Ilustrační foto

O únosci Jany a Dana soud věděl, prý je nebezpečný

Domov

Praha - Před pár dny to byl neznámý člověk, dnes o něm ví celé Česko. O Zdeňku Hryščenkovi, který unesl a věznil v garáži dvojici dětí z Litoměřicka, se ale mělo mluvit daleko dříve. Soud už před dvanácti lety do rozsudku napsal, že jde o vysoce společensky nebezpečnou osobu.

Aktuálně se děje

3. února 2026 8:29

Češi se mají na co těšit. Arnold Schwarzenegger dorazí v červnu

Do Česka má letos namířeno jedna z největších hvězd akčního filmu. Lidé, kteří se dříve snažili k nám dostat Chucka Norrise, v červnu přivezou Arnolda Schwarzeneggera. Už dnes šly do prodeje vstupenky na jedinečnou akci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.