vánoční stromky

Vánoce

Lidé dávají na Vánoce přednost jedličce

Domov

Mezi lidmi stoupá obliba dražších vánočních stromků. Lidem nevadí za ně dát víc peněz. Kupují si jedle, černou borovici nebo stříbrný smrk. ČTK to řekl pěstitel a prodejce stromků Jaromír Rejl ze Starých Ždánic na Pardubicku.

Vánoce, ilustrační fotografie

Už sháníte vánoční dárky pro děti? Vánoce se kvapem blíží!

Byznys

Nebude trvat dlouho a obchody se zaplní vánoční výzdobou. Prodejci se každoročně připravují na vánoční šílenství. A chtějí nám samozřejmě na nákupy dárků poskytnout dostatečně dlouhou dobu. Vždyť Vánoce jsou obdobím, kdy jsou největší tržby. Ale jednou za rok to určitě není na škodu, však dárky pro naše nejbližší nekupujeme tak rádi. Jste už sami připraveni na vánoční čas?

Vánoce, ilustrační fotografie

Domov

Češi nechtějí platit za stromky? Vydávají se na lup do lesů

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v minulých dnech zesílil opatření proti zlodějům vánočních stromků. Lesníci posílili hlídky v mladých lesních porostech a stromky, které by se zlodějům mohly hodit, znehodnocují prostříháváním větví či páchnoucím postřikem. Případnému zloději hrozí pokuta až 15.000 korun. ČTK to dnes řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

Vánoce, ilustrační fotografie

Vánoční stromky letos nebudou? Letní vedra zničila sazenice

Domov

Velká letní vedra a sucho nesníží letošní produkci vánočních stromků. Kvalitních stromků je v ČR dostatek, nabídka druhů i velikostí bude pestrá, řekl ČTK místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman. Ceny by podle něj měly zůstat na loňské úrovni. Sucho ovlivnilo výsadbu malých sazenic, ale na stromky, které budou teď k prodeji, to velký vliv mít nebude, protože jsou prokořeněné hlouběji a tam už voda byla, dodal.

Vánoce, ilustrační fotografie

Domov

Obchodníci začínají prodávat stromky. Kolik za ně letos zaplatíme?

Praha - Před obchodními řetězci se začaly prodávat vánoční stromky. Většinou by měly stát stejně jako loni, tedy od 300 do 900 Kč. Některé prémiové kusy budou ale i za 1400 korun. Obchodníci vyzdvihují stromky v kontejnerech, prodávají se také umělé stromky ve výškách od 120 do 220 centimetrů.

Vánoce, ilustrační fotografie

Letošní Vánoce? Dekorace ovládne temná mystika

Domov

Zlín - Evropská asociace floristů a výrobců dekorací každoročně vydává doporučení ohledně stylu, barev i použitých materiálů u vánočních stromků. Letos může být laděn do jemných a pudrových barev, v jasných a "nevánočních" barvách i stylizován do temné mystiky.

Vánoce

Domov

Jak ozdobit vánoční stromek? Poradíme vá,

Vizovice - Pokud si nevíte rady, jak ozdobit vánoční stromek, máme pro vás několik tipů. Letošní trendy představuje galerie v předzámčí zámku ve Vizovicích na Zlínsku. Inspirovat se ale můžete i v cizině. Podívejte se na video.

Vánoce, ilustrační fotografie

Ceny vánočních stromků jsou u obchodníků podobné jako loni

Byznys

Praha - Vánoce se blíží a s nimi vyvstává otázka, kolik budou letos stát stromky. Obchodníci mají dobrou zprávu, ceny budou podobné jako ty loňské. Nejprodávanějším druhem v ČR je podle Sdružení pěstitelů vánočních stromků jedle, pětina kupujících si pak pořídí smrk pichlavý.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy