Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát obdržel dividendu od ČEZ, celkem 13 miliard

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Stát dnes obdržel dividendu od energetické společnosti ČEZ v objemu téměř 13 miliard korun. ČTK to sdělil mluvčí firmy Ladislav Kříž.

Valná hromada ČEZ na začátku června rozhodla o výplatě dividendy z loňského zisku ve výši 40 Kč na akcii před zdaněním. Kříž dodal, že právě 1. srpen je dnem, od kdy je zahájena výplata dividendy. Částka je podobná jako v přecházejících třech letech.

"K dnešnímu dni na účet státu dorazila takzvaná čistá dividenda, tj. bez srážkové daně 15 procent. Jde o částku 12,764 miliardy korun na účet ministerstva financí a o 2040 korun na účet Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který drží pouze minoritní podíl akcií," řekl dnes ČTK Kříž.

Mluvčí dále uvedl, že celkem stát dostane od ČEZ téměř 16 miliard korun, firma mu totiž ještě zaplatí tzv. srážkovou daň, která se z výplaty dividend odvádí. "Celou srážkovou daň budeme platit v zákonném termínu, tj. do konce srpna, a to ze všech vyplácených dividend ze strany ČEZ. Její výše bude asi 3,2 miliardy korun," řekl Kříž.

Témata:  ČEZ Česká republika

Související

Aktuálně se děje

12. března 2026 9:15

Pavel a Babiš se potkají na Pražském hradě. Témata jednání jsou známá

Prezident Petr Pavel a premiér Andrej Babiš (ANO) se příští týden setkají na Pražském hradě, informovali spolupracovníci hlavy státu. Politici spolu budou řešit například státní rozpočet či zahraniční cesty.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.