Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Deutsche Bank se s USA nedohodla, akcie klesají

Pracovníci Detsche Bank v Německu
Pracovníci Detsche Bank v Německu
Foto: db.com

Frankfurt nad Mohanem - Šéf Deutsche Bank John Cryan nedospěl v jednáních s USA k dohodě na konečné částce za urovnání sporu o prodeje hypotečních cenných papírů v minulém desetiletí. Akcie největší německé banky v reakci na tuto špatnou zprávu klesají.

Banka od poloviny září bojuje s krizí důvěry kvůli zprávám, že ministerstvo spravedlnosti USA po ní požaduje pokutu až 14 miliard dolarů (téměř 340 miliard Kč). Cryan se sešel v pátek s americkými vládními činiteli, k dohodě ale nedošlo.

"Doufalo se, že bude možná rychlá dohoda," řekl agentuře Reuters jeden z německých obchodníků. Kurz Deutsche Bank během dopoledne zmírnil pokles a ztrácel téměř tři procenta. Akcie banky srazily dolů index frankfurtské burzy DAX.

Pokud by banka musela zaplatit mnohamiliardovou sumu, byla by nucena požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

Témata:  Deutsche Bank akcie ekonomika

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 16:58

13. března 2026 17:49

Občanky končí. Tisíce důchodců budu muset na úřad

Tisíce nejstarších českých občanů by měly v nejbližší době věnovat pozornost svému občanskému průkazu. Ministerstvo vnitra v pátek upozornilo, že specifická skupina dokladů letos v srpnu definitivně pozbude platnosti. Týká se to především seniorů narozených do konce roku 1935, tedy lidí, kterým je devadesát a více let.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.