Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko zmrazilo 145 milionů dolarů na účtech divize firmy IKEA

Ikea
Ikea
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Moskva - Ruský soud dnes zmrazil 145 milionů dolarů na účtech ruské divize společnosti IKEA.

Opatření souvisí s vleklým sporem firmy s ruským podnikatelem Konstantinem Ponomarjovem. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

IKEA uvedla, že považuje zmrazení peněz za nezákonný a neopodstatněný krok a že se proti němu odvolala.

Ponomarjov byl v minulosti dodavatelem společnosti IKEA. Částka, o kterou se nyní s firmou soudí, odpovídá částce zmrazené na účtech.

Ponomarjov již dříve soudní cestou získal od ruské divize firmy IKEA 25 miliard rublů (zhruba deset miliard Kč) v rámci sporu kolem dodávek generátorů elektřiny do jejích obchodů.

Témata:  Ikea Rusko

Související

Aktuálně se děje

6. března 2026 20:15

Rakušana opět nezvolili místopředsedou Sněmovny. Nepolepším se, vzkázal

Ve vedení Poslanecké sněmovny zůstává i po dnešku jedno neobsazené místo. Už potřetí se ho snažil obsadit opoziční zástupce Vít Rakušan (STAN), který byl jediným kandidátem v páteční volbě. Přesto neuspěl. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.