Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda bude projednávat účtenkovou loterii. Je na ní vyhrazeno 100 milionů korun

Účtenky, ilustrační fotografie
Účtenky, ilustrační fotografie
Foto: EuroZprávy.cz

Praha - Vláda bude příští týden ve středu projednávat účtenkovou loterii. Na její zabezpečení je ve státním rozpočtu na příští rok vyhrazeno 100 milionů korun. Celkem 65 milionů korun je určeno na výhry. Na propagaci loterie půjde 20 milionů korun.

Ministerstvo financí (MF) už ve středu informovalo, že plánuje spustit účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) v polovině příštího roku. Loterie "Účtenkovka" má zákazníky motivovat k přebírání účtenek, a tím zvýšit efektivitu EET.

Ročně plánuje rozdělit výhry až za 65 milionů korun. Hodnota prvních pěti výher bude v rozmezí od 100.000 korun do jednoho milionu korun, včetně věcné výhry automobilu. Na zajištění loterie už vypsalo otevřené výběrové řízení.

Materiál dále popisuje zkušenosti s podobnou loterií v zahraničí. Pravidelně se koná v Portugalsku, jako opatření doplňující evidenci tržeb je zavedena například na Maltě, v Chorvatsku, Polsku nebo na Slovensku. Současně se zavedením online evidence tržeb ji spustilo také Slovinsko.

Elektronická evidence tržeb začala 1. prosince pro hotely a restaurace. Vláda si od ní slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků.

Témata:  elektronická evidence tržeb Ministerstvo financí České republiky účtenky

Související

Aktuálně se děje

19. ledna 2026 9:13

Tragédie v Jičíně. Hádka skončila smrtí, cizinec čelí obvinění

Policie obvinila devětačtyřicetiletého cizince z ublížení na zdraví s následkem smrti. Podle kriminalistů měl pod vlivem alkoholu způsobit družce při hádce bodné poranění, jemuž žena nakonec podlehla. Muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Zlato

Komentář

Zlato se blíží historické hranici. Nahrává mu dění kolem Trumpa, má to ale háček

Zlato dnes poprvé v historii překročilo cenu 95 000 Kč za unci, stříbro je zase dnes dějinně poprvé dražší než 1750 Kč za unci. Rekordnímu růstu cen drahých kovů nahrává dění kolem Trumpa; už tuto středu může Nejvyšší soud USA zneplatnit jeho cla, přičemž kovům svědčí i prezidentův nynější útok na šéfa americké centrální banky a jeho možný úder na Írán. Lze předpokládat zintenzivnění nákupní horečky ze strany drobných investorů skupujících například zlaté nebo stříbrné mince v očekávání dalšího cenového nárůstu.