Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Firmy v Německu se bojí zhoršení ekonomických podmínek

Firmy, ilustrační foto
Firmy, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Řada německých firem se obává zhoršení ekonomických podmínek. V rozhovoru s listem Südkurier to řekl šéf mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest.

Obavy z budoucího vývoje podle něj souvisejí například s působením Donalda Trumpa ve funkci prezidenta Spojených států nebo s plánovaným odchodem Británie z Evropské unie.

"Mnoho podniků má pochybnosti, zda současná příznivá situace vydrží," řekl Fuest. Upozornil také, že některá odvětví se budou muset vypořádat se strukturálními problémy spojenými s rozmachem nových technologií, jako jsou elektromobily či digitalizace.

Institut Ifo v pondělí zveřejní zprávu o březnovém vývoji podnikatelské nálady v Německu. V únoru se podnikatelská nálada překvapivě zlepšila, její index vystoupil na 111 bodů z lednových 109,9 bodu. Vrátil se tak na prosincovou úroveň, která byla nejvyšší od února 2014.

Témata:  Německo firmy ekonomika

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu bude opět tropické, ukazuje předpověď

O víkendu nás opět čeká tropické počasí. Podle ČHMÚ.cz denní maxima překonají třicítky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.