reklama

"V závěrečném týdnu jsme zaznamenali růst 25 procent. Nejprodávanějším sortimentem v absolutní hodnotě zůstávají mobilní telefony, notebooky a komponenty," uvedla mluvčí Alza.cz Patricie Šedivá. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostly tržby Euronicsu o více než pětinu. Největší zájem je o sušičky prádla.

Po Vánocích lidé nejčastěji vracejí do obchodů oblečení, které obdarovanému nesedne, a dárky, které dostal několikrát. "Odhaduji, že celkově bude podobně jako loni vráceno pět procent nakoupeného zboží, přičemž u oblečení to bude až 15 procent on-line nákupů," uvedl ředitel internetové přepravní služby Zaslat.cz Miroslav Michalko.

Zatímco v lednu se on-line bazary těší stejným tržbám jako v prosinci, v únoru klesají o 30 až 40 procent.

"Internetový bazarový prodej nejvíce vydělává na nevhodných vánočních dárcích. Řada lidí k věnovaným dárkům také nedostane účtenku, nebo je jen nechce vyměňovat a raději je prodá. Během ledna je proto v internetových bazarech největší nabídka elektroniky a sportovního vybavení, což jsou tradiční vánoční dárky z cenově vyšší kategorie," dodal Michalko.

reklama