Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

BMW slaví. Automobilka má její nejlepší lednový výsledek v prodeji aut

Slovenský auto, moto tuning dobývá svět!
Slovenský auto, moto tuning dobývá svět!
Foto: AMTS

Mnichov - Automobilka BMW v lednu zvýšila prodej meziročně o 3,8 procenta na 169.538 vozů. To představuje nejlepší lednový výsledek v historii podniku. Odbyt nicméně zaostal za konkurenty Mercedes-Benz i Audi.

BMW vyrábí vozy značky BMW, Mini a Rolls-Royce. Loni jí vzrostl odbyt o 4,1 procenta na 2,46 milionu aut. Firma tak zaznamenala už sedmý rekordní rok za sebou.

"Věřím, že tento rekordní měsíc je začátkem dalšího rekordního roku," řekl k lednovým výsledkům člen představenstva BMW Pieter Nota, zodpovědný za prodej.

Prodej značky BMW v lednu vrostl o 3,4 procenta na 148.400 vozů. Konkurent Daimler, se kterým BMW dlouhodobě soupeří o pozici jedničky na trhu luxusních aut, již dříve oznámil, že odbyt jeho značky Mercedes-Benz v lednu vzrostl o 8,4 procenta na 193.414 vozů.

Témata:  BMW automobilový průmysl prodej aut auto

Související

Aktuálně se děje

7. července 2026 21:56

Velká vlaková výluka v Česku. Zpoždění není vyloučeno, přiznal dopravce

Provoz vlaků na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a východními Čechami a Moravou v červenci ovlivní stavební práce Správy železnic. Cestující musí počítat s dvěma fázemi omezení, z nichž první už začala, a také se zpožděními. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.