Praha - Prodejci pohonných hmot jsou nepoučitelní. Každý měsíc uloží inspektoři České obchodní inspekce nepoctivým prodejcům pokuty v řádech desetitisíců korun. Za prvních pět měsíců letošního roku rozdali inspektoři hned 10 postihů v celkové výši téměř milion korun.
Nejvyšší pokutu udělili inspektoři společnosti LPG Flaga, která provozuje síť čerpacích stanic na LPG. Hned dvě její stanice v Olomouckém kraji, konkrétně v Jeseníku a v Zábřehu, prodávaly LPG s nadlimitní hodnotou síry. A v další provozovně v Olomouci měla stejná společnost navíc špatně označený stojan s LPG.
Vůbec nejčastějším prohřeškem, který odhalily laboratorní expertízy odebraných vzorků paliva, byl nízký bod vzplanutí u motorové nafty. V jednom případě byl dokonce o 20 stupňů nižší, než udává norma.
Přesto se ve srovnání s loňským rokem čerpadláři zlepšili. Za dva a půl měsíce loňského roku rozdali inspektoři 11 pokut (přehled zde). Teď za leden až květen udělili "jen" deset postihů.
Inspektoři odhalili i další nekvalitní vzorky, s majiteli čerpacích stanic ale stále běží správní řízení a ještě nebylo vydáno pravomocné rozhodnutí.
Související
26. února 2026 12:34
19. února 2026 10:44
13. února 2026 13:56
22. ledna 2026 17:55
8. ledna 2026 14:10