Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Volkswagen spouští novou strategii. Na začátku přestane vyrábět více než 40 modelů

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Frankfurt - Podle informací německého listu Handelsblatt přestane koncern Volkswagen v příštích letech vyrábět více než 40 modelů automobilů. Důvodem je nová strategie firmy.

Nové plány firma představila ve čtvrtek. Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská automobilka Škoda, nyní vyrábí celkem 340 modelů.

Strategie se zaměřuje na budoucí rozvoj skupiny po překonání dopadů loňského skandálu Dieselgate. Největší evropská automobilka do roku 2025 investuje desítky miliard eur do elektrických vozů, služeb alternativní taxislužby a automatického řízení.

Součástí strategie bude rovněž ukončení výroby více než 40 modelů aut, napsal Handelsblatt. Podle mluvčího automobilky se ale o přesném počtu modelů, které se přestanou vyrábět, ještě nerozhodlo.

Témata:  Volkswagen automobilový průmysl

Související

Aktuálně se děje

8. března 2026 13:19

Je to ta lepší varianta. Jitka Boho prozradila, zda se ještě vídá s Langmajerem

Jitka Boho je navzdory nedávnému rozchodu spokojená. Sympatická modelka prozradila, zda je po rozpadu vztahu v kontaktu s expartnerem Lukášem Langmajerem. Minimálně jednou se mohou potkat i na divadelních prknech. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Americký dolar

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.