Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropská komise vyšetřuje železniční přepravce kvůli kartelovým dohodám

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Bratislava - Evropská komise vyšetřuje několik železničních přepravců kvůli možným kartelovým dohodám. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes potvrdila, že se zástupci Bruselu u něj zajímali o postupy při prodeji použitých kolejových vozidel.

Evropská komise podle dřívějších informací agentury AFP uskutečnila neohlášené prohlídky v Česku, na Slovensku a v Rakousku.

Již ve středu rakouská železniční společnost ÖBB potvrdila, že je jedním z podniků, kde se kontroly uskutečnily. České dráhy oznámení komise nekomentovaly.

"ZSSK vzhledem k rostoucímu objemu výkonů a vytíženosti vozového parku ovšem neprodává vagony schopné dalšího používání v osobní veřejné dopravě," sdělil dnes osobní železniční dopravce. Dodal, že sám pociťuje nedostatek kolejových vozidel.

Neohlášené kontroly jsou předběžným krokem při vyšetřování možného porušování antimonopolních pravidel. Neznamenají, že se dotyčné podniky skutečně provinily.

Témata:  Evropská komise (EK) železnice Slovensko

Související

Aktuálně se děje

10. listopadu 2025 10:05

Moskva reaguje na zpřísnění unijních vízových pravidel. Zacharovová zmínila odvetu

Nebudeme skákat, jak pískáte. Tak by se ve zkratce dala popsat reakce Moskvy na zpřísnění vízových pravidel pro ruské občany, ke kterému přistoupila Evropská unie. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová zdůraznila, že Rusko si o případných odvetných opatřeních rozhodne samo. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy