Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Akcie v Hongkongu odepsaly kvůli sílící epidemii téměř šest procent

Hongkong
Hongkong
Foto: Pixabay

Akcie na burze v Hongkongu dnes odepsaly téměř šest procent, zatímco hlavní index čínských akcií oslabil o více než čtyři procenta.

Silným propadem trhy reagují na sílící výskyt nových případů nákazy koronavirem, kterých Čína registruje nejvíce za dva roky, tedy od začátku pandemie.

Index Hang Seng, který je hlavním cenovým indikátorem na burze v Hongkongu, odepsal 5,72 procenta a uzavřel na 18.415,08 bodu. Je tak nejníže za posledních šest let.

Index CSI 300, který sleduje vývoj cen akcií na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, pak odepsal 4,57 procenta na 3983,81 bodu.

Témata:  Hongkong ekonomika

Související

Aktuálně se děje

26. března 2026 13:08

Vražda na ubytovně v Prachaticích. Policie popsala, co se stalo

Až osmnáct let za mřížemi hrozí cizinci obviněnému v případu pondělní vraždy na ubytovně v jihočeských Prachaticích. Policie prozradila podrobnosti a popsala, jak k činu došlo. Ukázalo se, že útočník jednal pod vlivem alkoholu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpova rozsáhlá manipulace. Prezident má vliv na ceny komodit či akcie

Americké administrativě prezidenta Donalda Trumpa sice možná íránská operace nevychází podle představ, zato se jí však zatím ukázkově daří zabránit tomu, aby z toho plynoucí skepse zachvátila světové trhy. Cena ropy Brent tak za celou dobu od zahájení úderu na Írán vykazuje průměrnou cenu kolem 97 dolarů za barel. Osciluje kolem psychologické úrovně 100 dolarů, avšak jen zřídkakdy míří výrazněji nad ní – a pokud ano, Trump či někdo jiný z jeho administrativy jí zase verbálně srazí níže.