Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Benzin i nafta na čerpacích stanicích na Slovensku zlevnily pátý týden v řadě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Benzin Natural 95 i motorová nafta na čerpacích stanicích na Slovensku pátý týden v řadě zlevnily. Průměrná cena Naturalu 95 byla minulý týden v zemi nejnižší od první poloviny května, nafty od přelomu května a června. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu. Pohonné hmoty v posledních dnech zlevňují i v České republice.

Nejžádanější benzin Natural 95 vyšel minulý týden na Slovensku v průměru na 1,784 eura (43,44 Kč) za litr, nafta stála 1,82 eura (44,32 Kč). Na dosavadním maximu byly ceny obou těchto druhů pohonných hmot na přelomu června a července, kdy dosáhly shodně 1,946 eura (47,38 Kč) za litr.

Navzdory nynějšímu zlevnění jsou benzin i nafta na Slovensku dražší než před ruskou invazí na Ukrajinu, po které pohonné hmoty v zemi výrazněji zdražily. Proti začátku letošního roku jsou ceny Naturalu 95 na Slovensku vyšší o 22 procent a nafty až o třetinu. Vývoj ovlivňují kromě jiného ceny ropy.

V Česku cena benzinu u čerpacích stanic tento týden poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun, litr naturalu vyšel v průměru za 41,99 koruny za litr. Na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu se snížila cena nafty, když průměrně vyšla na 43,45 Kč.

Témata:  pohonné hmoty Slovensko

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy