Evropská komise podle agentury Reuters nechtěla tuto informaci komentovat. Poukázala nicméně na červnovou tiskovou konferenci, na které její místopředsedkyně Margrethe Vestagerová vyjádřila obavy ohledně praktik na trhu s hlasovými asistenčními službami. "Existují obavy ohledně snah omezit počet hlasových asistenčních služeb dostupných na chytrých zařízeních," uvedla tehdy Vestagerová.

Google, který provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě, dostal v posledních letech od Evropské komise za porušování pravidel hospodářské soutěže už tři pokuty v celkovém objemu 8,25 miliardy eur (zhruba 210 miliard Kč). Komise firmu pokutovala mimo jiné za zneužívání dominantního postavení na trhu u operačního systému Android.

V červnu komise zahájila nové vyšetřování společnosti Google s cílem zjistit, zda firma neomezuje konkurenci na trhu technologií pro digitální reklamu. Komisi zajímá, zda Google neupřednostňuje vlastní služby pro on-line reklamu před konkurenčními vydavateli, zadavateli reklamy a podniky, které nabízejí podobné služby.

Pokud EK zjistí porušování antimonopolních pravidel, může vyměřit pokutu až do deseti procent ročních tržeb firmy a nařídit úpravu jejích obchodních praktik.