Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google se chystá mazat neaktivní osobní účty

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Služby pod hlavičkou Google patří na internetu k těm nejpoužívanějším. Mateřská společnost Alphabet dnes oznámila, že od prosince začne mazat neaktivní účty ve snaze minimalizovat bezpečnostní hrozby.

Upozornila na to agentura Reuters. Google si vyhrazuje právo smazat účty, k nimž se nikdo nepřihlásil po dobu dvou let. Uživatelům hrozí ztráta obsahu na platformách Gmail, Docs, Drive, Meet a Calendar, ale také například na YouTube.

Mazání se má týkat pouze osobních účtů, nikoliv těch patřícícg organizacím či firmám. Od úterý mají začít na emailové adresy spojené s neaktivními účty chodit upozornění.

Google už v roce 2020 uvedl, že odstraní obsah uložený na neaktivních účtech, ale nebude je mazat. Minulý týden oznámil Elon Musk, že na jeho sociální síti Twitter dojde k odstranění a archivaci účtů, které jsou neaktivní po dobu několika let.

Témata:  Google

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy