Za uplynulé dva roky se podle průzkumu snížil z 35 na 29 procent počet lidí, kteří mají jen úspory ve výši jednoho měsíčního platu. Zvýšil se naopak počet lidí s úsporami okolo šesti měsíčních platů. Čtvrtina lidí (24 procent) má nadále úspory ve výši dvou až tří měsíčních příjmů

Zlepšení ekonomické situace podle analytika Kantaru Ondřeje Ryboně deklarovali především mladí lidé do 29 let, lidé s vysokoškolským vzděláním a vysoce kvalifikované profese a podporovatelé vládního hnutí ANO. "Nejméně pozitivní jsou pak v tomto směru příznivci KSČM," uvedl analytik. Ekonomická situace se zhoršila podle průzkumu 17 procentům lidí, což je nárůst o dva procentní body. Stejná zůstala podle 39 procent lidí, což je pokles o sedm procentních bodů.

Podíl těch, kteří mají finanční rezervu více než šest měsíčních příjmů, se zvýšil z 24 na 27 procent. Rezervu ve výši čtyř až šesti měsíčních příjmů deklarovalo 15 procent lidí, což je nárůst o dva procentní body. Zvýšily se úspory lidí ve věku 30 až 44 let a lidí s vyšším vzděláním, více naspořeno mají starší lidé, uvedl Ryboň. Nejmenší rezervu mají voliči SPD, KSČM a Zelených, zhruba polovina z nich hospodaří s minimálními úsporami, dodal analytik.