Na jaře, kdy se poprvé uzavřely posilovny a fitness centra, Picofit zaznamenal skokový růst objednávek o zápůjčky strojů. "Prakticky ze dne na den jsme dostávali téměř 40 poptávek denně. Podzimní vlna byla pozvolnější, naši zákazníci byli již poučeni z jara a zamlouvali si stroje s předstihem," uvedla Voženílková.

Podzim v počtu objednávek ale překonal jarní měsíce. Před zimou, kdy ubývá možností sportovat venku, je podle Voženílkové zájem tradičně vyšší. Na jaře skokový růst poptávky komplikoval nedostatek strojů na trhu. "Z důvodu vyprodání oblíbených modelů, bohužel na jaře nebylo možné stroje dokoupit. Po této zkušenosti jsme před podzimem pořídili větší množství strojů a otevřeli další pobočku. Stroje průběžně dokupujeme i nadále, jen v minulém měsíci jsme nakoupili přes 50 kusů," řekla dále Voženílková.

Zákazníci Picofit si za běžných okolností nejčastěji půjčují běžecké pásy, nyní je zájem o všechny stroje. Poptávka je tak i po cyklo, veslařských a eliptických trenažérech, rotopedech, vibračních plošinách a recumbentech, tedy rotopedech s opěrkou, které jsou vhodné také pro starší lidi. Z hlediska zápůjční doby je nejrozšířenější dvouměsíční pronájem.

Picofit v současné době disponuje 455 stroji. Na jaře před první vlnou pandemie si lidé podle Voženílkové objednávali průměrně 65 strojů měsíčně, po nástupu krize byl nárůst na 270 strojů. Na podzim bez vlivu koronaviru býval průměrný počet objednávek 75 za měsíc, druhá vlna pandemie ho zvýšila na 435 strojů.

Picofit má centrálu v Tlustovousech a pobočky v Praze a Pardubicích, další plánuje otevírat příští rok, dodala Voženílková.

Fitness centra, posilovny nebo vnitřní bazény jsou zavřené z nařízení vlády v boji proti koronaviru od 9. října. Původně mělo opatření platit 14 dnů, teď se s ním počítá minimálně do konce nouzového stavu.