Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český průmysl po třech měsících poklesu v listopadu meziročně rostl

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Facebook

Český průmysl po třech měsících poklesu v listopadu meziročně vzrostl. Produkce se zvýšila o 1,6 procenta. Stále se však nedařilo automobilovému průmyslu, který byl hlavním důvodem poklesu v předchozích měsících.

Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla v listopadu průmyslová produkce vyšší o 4,9 procenta.

"Listopadový růst průmyslové produkce představuje dobrý výsledek. Šlo po dubnu zatím o druhý nejsilnější měsíc roku 2021, a to i přes přetrvávající problémy ve výrobě automobilů," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti předloňskému listopadu snížila o sedm procent. Rostla ale produkce strojů a zařízení, výroba a rozvod energií a rovněž produkce potravinářských výrobků.

Témata:  průmysl

Související

Aktuálně se děje

18. listopadu 2025 21:31

18. listopadu 2025 4:00

Zimní počasí bude přebírat otěže, potvrzuje měsíční výhled

Meteorologové vidí v nejnovějším dlouhodobém výhledu až do poloviny prosince. Vývoj počasí v Česku by se neměl vymykat očekáváním. Předpokládá se další pokles teplot, takže sněžit by mohlo i v nižších polohách. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy