reklama

Domácnost bez nepříjemných hluků

Jednou z nejdůležitějších potřeb, které si spojujeme s komfortním bydlením, je bezpochyby určitá míra klidu. Pokud ale bydlíte v oblasti, kde je v okolí neustále rušno, může to pro vás snadno znamenat nepříjemné dopady na každodenní život v domácnosti. Pokud máte starší objekt před rekonstrukcí, určitě se tak vyplatí myslet na kvalitní nová okna, která dokáží udělat opravdu mnoho co do eliminace hluku zvenčí. K oknům pochopitelně patří nejrůznější příslušenství, jako jsou například parapety. Každé okno vyžaduje vyřešit tento prvek z obou stran. Proto máme:

  • Vnitřní parapety
  • Venkovní parapety

Ačkoliv samy o sobě nemají přímý vliv na odhlučnění objektu, jsou nedílnou součástí každého okna a měly by být kvalitní, aby dlouho vydržely. Doplňují design okna a můžeme si vybírat nejrůznější materiály, ze kterých jsou vyrobeny. U vnitřních parapetů je to nejčastěji plast nebo laminát, u venkovních potom pozinkovaný plech nebo hliník.

Na mnoha místech ale nemusí pouze výměna oken stačit, ale je potřeba zapřemýšlet nad kvalitním odhlučněním. Pro tyto účely se používají efektivní akustické desky, které využíváme při odhlučnění stěny. V tomto ohledu lze realizovat kontaktní nebo bezkontaktní konstrukci, v závislosti na tom, jak vysokou míru odhlučnění požadujeme, a jak prostorově úsporná má být samotná protihluková izolace.

Komfortní interiér

Komfort z hlediska hluku určitě nelze podceňovat, ale nemůžeme podceňovat také vybavení samotného interiéru, který nás denně obklopuje. Charakter interiéru totiž má významný vliv například na naši náladu. Nejčastěji dnes pobýváme ve společenských prostorách, ať už se jedná o obývací pokoj, mnohdy spojený s kuchyní, případně jsme na terase. Jedním z dominantních prvků je zde sedačka, která si třeba právě ve vašem případě zaslouží nové čalounění. Mohou se vám hodit také molitan desky, které jsou velmi žádaným čalounickým materiálem, díky kterému si můžete vytvořit nové polstrování. Ať už se jedná o vaši hlavní sedací soupravu v obýváku nebo třeba zahradní nábytek. Můžete si objednat desky přesně na míru.

Pořádek v garáži i na zahradě

Pokud už jsme v předchozím odstavci zabrousili také na terasu, můžeme přejít rovnou na zahradu, kde to také chceme mít zařízeno dle našich představ. Především je však důležité tato místa neustále udržovat, aby vypadala pěkně. Tady se vám rozhodně mohou hodit tlakové myčky. Jedná se o vysokotlaký čistič, který dobře znáte také jako vapku. Díky silnému proudu vody vyčistí:

  • Nejrůznější materiály a povrchy
  • Příjezdové cesty, automobily, bazény aj.

Je to zkrátka skvělý pomocník, který oceníte, pokud jej budete mít neustále při ruce v garáži či dílně. Existují vapky bez ohřevu i s ohřevem, případně benzínové, pokud chcete mít maximální volnost a nechcete být omezeni přívodem elektrické energie.

Konečné řešení nejen odpadních vod?

V rámci vlastního bydlení musíme řešit také celou řadu technických záležitostí, které nejsou na první pohled vidět. Tady se vám může velmi dobře osvědčit jímka, díky které vyřešíte odpadní vody. Ne všude je totiž dostupná obecní kanalizace a čistička odpadních vod není levnou záležitostí. Velmi populární jsou v poslední době levné jímky z betonu. Ty nevyžadují dodatečné obezdívání a přitom je lze využít alternativně také jako řešení pro zachytávání dešťové vody, případně třeba základ pro vybudování sklepa.