reklama

Mezi hračkami jsou v současné době podle ředitele nákupního rádce Heureka.cz Tomáše Bravermana nejprodávanějšími stolní hry, hned za nimi je v žebříčku Lego. V e-shopu Mall.cz lidé v posledních sedmi dnech nejčastěji vyhledávali auta a bagry nebo didaktické hračky, řekla jeho mluvčí Pavla Hobíková.

"V našich statistikách se objevily ale i další kategorie, které budou letos oblíbeným vánočním dárkem. Jedná se například o 3D pera, různé kreativní sady, například na korálkování, a také domácí udírny nebo třeba vakuovačky," uvedl dále Braverman. Prodeje o stovky procent podle něj oproti loňsku stouply například u aromadifuzérů. Značná poptávka je také po chytrých hodinkách nebo fitness náramcích.

Podle Hobíkové se i před Vánocemi stále daří produktům, které souvisejí se změnou životního stylu. Zájem je tak o sauny a vířivky, posilovací stroje a trenažery. Lidé podle ní kupují také čističky vzduchu nebo akumulátorové výbavy pro kutily, uvedla.

V módním vyhledávači Glami.cz jsou v prodejích na předních místech momentálně kabelky nebo dámské a pánské peněženky. Oproti loňsku podle manažerky Glami.cz Kristýny Rakovské se mezi nejprodávanějšími produkty objevily náramky Pandora, tenisky adidas Deerupt a dětská pyžama s tématikou Minecraft.

Nedávný průzkum Heureky ukázal, že za dárky k Vánocům 36 procent Čechů plánuje utratit 5000 až 10.000 korun, čtvrtina lidí si chystá stranou 3000 až 5000 korun. Podle Bravermana však reálné útraty Čechů za vánoční dárky budou vzhledem k situaci spojené s koronavirem trochu nižší než ty deklarované.