Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co se dělo v Boeingu? Nové informace o 737 MAX zavání pořádným skandálem

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX
Foto: Boeing

Americký Kongres dostal nové znepokojivé informace o Boeingu 737 MAX. Firma, kterou po dvou smrtelných nehodách těchto strojů vyšetřuje americké ministerstvo spravedlnosti a právě Kongres, dokumenty dodala v pondělí večer jen několik hodin po rezignaci generálního ředitele Dennise Muilenburga. Uvedl to podle agentury AFP asistent kongresové dopravní komise.

Dokumenty "podle všeho poukazují na velmi znepokojivý obraz“ reakce Boeingu na obavy o bezpečnost strojů 737 MAX, uvedl poradce Kongresu.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na asistenta, který se nepřál být jmenován, z nich také vyplývá, že se někteří zaměstnanci firmy aktivně snažili bránit v práci vyšetřovatelům.

Šéf výrobce letadel @Boeing Dennis Muilenburg s okamžitou platností rezignuje v reakci na výsledky firmy a její neschopnost vyřešit problém s letadly 737 Max. Že by i v #boeing pochopili, že prostě zlehčování problémů a jejich neřešení, není cesta k úspěchu firmy? #Karma

— Tomáš Zdechovský ???? (@TomZdechovsky) December 23, 2019

Boeing čelí desítkám soudních sporů s rodinami pasažérů, kteří zahynuli při nehodách letadel 737 MAX loni v říjnu v Indonésii a letos v březnu v Etiopii. Společnost minulý týden oznámila, že výrobu letadel 737 MAX, která po tragických haváriích nesmějí od letošního jara létat, od ledna pozastavuje.

Témata:  Boeing 737 MAX Boeing Kongres Spojených států amerických (United States Congress) USA

Související

Aktuálně se děje

4. října 2025 23:45

Politico: Vítězství populistického Babiše představuje pro Evropskou unii problémy

Pravicový populista Andrej Babiš a jeho hnutí ANO zvítězili v klíčových českých parlamentních volbách. Podle předběžných výsledků, kdy bylo sečteno přes 98 procent okrsků, získalo ANO rozhodující náskok s 35 procenty hlasů. Tento výsledek představuje pro Evropskou unii nové potenciální problémy, píše server Politico. Babiš totiž slibuje ukončit iniciativu pro dodávky munice na Ukrajinu, zpochybnit plány NATO na zvýšení vojenských výdajů a postavit se Evropské komisi kvůli Green Dealu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy