Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google a Facebook pustí do kanceláří jen očkované zaměstnance

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Internetoví giganti Google a Facebook ve středu oznámili, že od svých zaměstnanců budou před jejich návratem do společných kanceláří požadovat očkování proti nemoci covid-19. Více než 130.000 zaměstnanců Googlu to emailem oznámil šéf firmy Sundar Pichai.

V případě Facebooku se povinné očkování zatím bude vztahovat na zaměstnance ve Spojených státech, informovala agentura AP. Oznámení přichází krátce poté, co o podobném kroku rozhodly americké veřejné instituce.

Většina zaměstnanců firmy Google by měla opět usednout do společných prostor od poloviny října, ačkoliv původně se počítalo s návratem již na začátku září. Důvodem k odkladu návratu jsou obavy z nakažlivější varianty delta. Povinné očkování Google podle AFP zavede v USA v "řádu týdnů", v dalších částech světa pak "v nejbližších měsících". Pravidlo se nebude vztahovat na země, kde je vakcín nedostatek, ani na zaměstnance, u kterých očkování nedovoluje jejich zdravotní stav.

Facebook zatím počítá s otevřením svých kanceláří s obsazením poloviny jejich kapacity od září, na plno pak od října. Zaměstnanci sociální sítě, kteří si přejí nadále pracovat z domova, o to mohou požádat, rozhodla firma v červnu.

Federální komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) loni v prosinci firmám umožnila, aby zabránily ve vstupu do kanceláří těm, kdo se nechtějí nechat očkovat. Výjimkou jsou lidé, kteří se tak rozhodnou z náboženských nebo zdravotních důvodů.

Témata:  Google Facebook

Související

Aktuálně se děje

20. června 2026 17:26

Ondřej Brzobohatý má ve sporu s Danielou novou taktiku

Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.