"Existují dvě hypotézy. První je, že šlo o nedůstojný incident, což se mi zdá nejpravděpodobnější, ale není to překvapení," prohlásil šéf Elysejského paláce během kampaně v Dijonu na východě Francie. Druhou možností je podle Macrona skutečnost, že Zemmour neslyšel o reformě zdravotnictví, která by mu umožnila pořídit si naslouchátko hrazené z pojištění. Zjevně tak reagoval na poznámku Zemmourova týmu, podle kterého bývalý novinář skandování davu neslyšel.

Zemmour na předvolebním setkání zmínil tři případy, dvě antisemitské vraždy a jeden džihádistický útok, při nichž oběti zabili lidé, kteří se hlásili k islámu. "Nikdy nedosáhneme spravedlnosti vůči všem, které stát nedokázal ochránit," uvedl Zemmour. Bývalý novinář, kterého proslavila televizní vystoupení, se poté odmlčel, zatímco dav provolával slogan "Macron-vrah".

Přestože Zemmour během skandování nijak nezasáhl, jeho tým tvrdí, že činy svých příznivců odsoudil a do akce se nezapojil.

Zemmour se dnes na Macrona s jedním z příběhů opět obrátil prostřednictvím sociální sítě Twitter. Žena na videu vypráví příběh svého syna, kterého zabil uprchlík ze Súdánu. 

"Když mluvíte na shromáždění, slyšíte dav docela dobře," podotkl dnes zelený kandidát Yannick Jadot. Incident označil jako "nedůstojné poselství" a vyzval k přestávce od urážek dva týdny před prvním kolem prezidentských voleb, které je naplánované na 10. dubna.

Pravicová kandidátka Valérie Pécresseová výroky odsoudila a uvedla, že jsou nebezpečné. Zemmour se podle ní jako možný prezident Francie "zcela diskreditoval".

Další krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová, která s Macronem podle průzkumů nejspíš projde do druhého kola voleb, uvedla, že jde o "formu rozhořčení, která reaguje na formu rozhořčení". Slogan označila za "politováníhodný".