Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Otevírací doba svátky 2024: Budou obchody 5. a 6. července otevřené?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Česku začal v pondělí o den kratší pracovní týden, protože v úvodu července jsou tradičně dva státní svátky. To v posledních letech znamená jediné. Každý si potřebuje osvěžit, zdali během nich bude v obchodech otevřeno.  

Červencové svátky, tedy Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (5.7.) a Den upálení mistra Jana Husa (6.7.), letos vyšly tak, že lidé díky nim mají jen jeden den volna navíc. Druhý ze svátků totiž vychází na sobotu. Prodloužený víkend si však užijeme. 

Užijí si ho i milovníci nákupů. Ani na jeden z červencových svátků se totiž nevztahuje zákaz prodeje, který platí už několik let. Za všech okolností mohou zůstat otevřené alespoň ty nejmenší obchody. 

Od roku 2016 v Česku platí zákon o prodejní době v maloobchodě, jehož hlavním záměrem je úprava prodejní doby v maloobchodě tak, aby byl v prodejnách nad 200 metrů čtverečních stanoven zákaz prodeje ve vyjmenované svátky. 

Témata:  státní svátek obchody

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy