Tyto údaje zaznamenala společnost CCS, která sleduje vývoj cen paliv. Cena paliv postupně roste od konce května tohoto roku. Výrazný růst ceny nafty byl způsoben zvýšením spotřební daně na naftu o 1,50 koruny začátkem srpna. V porovnání s prvním srpnem je cena nafty téměř o čtyři koruny vyšší, tehdy průměrná cena nafty činila 33,95 koruny za litr. Analytici však očekávají postupnou stabilizaci cen paliv v následujících dnech.

Spotřební daň na naftu se od srpna vrátila na úroveň platnou do června loňského roku, kdy byla snížena kvůli vyšším cenám paliv a s cílem podpořit zejména dopravce. Přestože ceny pohonných hmot v Česku rostou dlouhou dobu, stále jsou nižší než v této době loňského roku, kdy zaznamenaly nárůst kvůli geopolitickým událostem, jako byl ruský útok na Ukrajinu. Benzin je o 82 haléřů na litru levnější než před rokem, zatímco cena nafty se zvýšila o 4,69 koruny na litr.

Jihočeský kraj nabízí nejlevnější paliva, kde je průměrná cena benzinu 39,04 koruny za litr a naftu lze natankovat průměrně za 37,36 koruny za litr. Naproti tomu v Praze jsou paliva nejdražší, kde litr benzinu stojí průměrně 40,49 koruny a nafta je dostupná za 38,81 koruny za litr.