Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pohonné hmoty v Česku od pondělí opět zdražily

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Pohonné hmoty v České republice od pondělí opět zdražují. V mezidenním srovnání od středy do čtvrtka se ceny za litr benzinu Natural 95 zvýšily o 12 haléřů na 44,30 korun, litr nafty o 29 haléřů na 46,50 Kč. Od pondělí do čtvrtka zdražil benzin o 28 haléřů, nafta o 42 haléřů. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejdražší benzin natankují řidiči v Praze, litr tam vyjde na 44,80 koruny. Naopak nejlevněji ho pořídí v Ústeckém kraji, a to za 43,87 Kč. Pod hranicí 44 korun se prodává litr Naturalu 95 také v Karlovarském a Zlínském kraji.

Nejdražší naftu motoristé načerpají v Praze, litr tam průměrně vyjde na 47,11 koruny. Jde o jediný kraj, kde průměrná cena nafty přesahuje 47 korun za litr.

Naopak nejlevněji řidiči natankují ve Zlínském kraji, kde stojí nafta 45,97 Kč/l. Jde o jediný kraj, kde je průměrná cena nafty pod 46 korunami.

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ve čtvrtek v reakci na vysoké ceny pohonných hmot oznámil, že po jednání s podnikateli v dopravě a po dohodě s vládním kolegou Zbyňkem Stanjurou (ODS) si autodopravci mohou odložit platbu DPH do 31. října 2022. Zároveň je jim prominuta platba všech čtvrtletních záloh silniční daně

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 15:36

Drama pokračuje: Charlotte Štiková není těhotná. Planý poplach, otočila Ornella

Velikonoční svátky v rodině Štikových a Koktových přinesly nečekané veřejné drama, které odstartovala Ornella Koktová. Ta na svém Instagramu zveřejnila šokující zprávu týkající se soukromí její sestry Charlotte. Podle Ornelly měla být její mladší sestra v radostném očekávání, což vyvolalo okamžitou vlnu zájmu fanoušků i médií.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpovi na burzách nevěří, přesto panuje mírný optimismus

Akciové trhy v Asii dnes mírně rostou, zatímco ropa odmazává svůj předchozí dnešní cenový nárůst. Předchozí ztráty maže i zlato. To svědčí o tom, že burzy příliš nevěří tomu, že Spojené státy zítra skutečně podniknou fatální úder na Írán. Americký prezident Donald Trump o víkendu Teheránu nebývale ostře a expresivně pohrozil, že pokud nedojde k otevření Hormuzského průlivu, USA zničí i jeho klíčové cíle, včetně civilních, jako jsou elektrárny či mosty, a že v zemi „rozbombardují úplně všechno“.