Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf Volkswagenu doufá, že nejhorší část krize kolem čipů už skončila

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess doufá, že nejhorší část krize kolem čipů už skončila. Nadále však počítá s tím, že nedostatek čipů bude mít na výrobu koncernu negativní vliv také v příštím roce. Diess to dnes řekl v Berlíně na hospodářském kongresu pořádaném listem Süddeutsche Zeitung.

"Doufám, že to nejhorší už máme za sebou," prohlásil šéf automobilky, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto. "V příštím roce určitě nedokážeme vyrobit všechny automobily, které bychom vyrobit chtěli," dodal nicméně.

Čipy se stávají čím dál důležitější součástí automobilů. Jejich globální nedostatek nyní omezuje výrobu v automobilovém průmyslu po celém světě, včetně České republiky.

Koncern Volkswagen minulý týden oznámil, že v říjnu dodal zákazníkům asi 600.900 vozů. To je zhruba o třetinu méně než před rokem. Škoda Auto letos kvůli nedostatku čipů také musela omezovat výrobu.

Témata:  Volkswagen

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2026 19:43

Vystrčil poletí na Tchajwan linkou. Babišovu vládu zkritizoval

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) poletí na Tchajwan komerčním letem. Potvrdil to na úterní tiskové konferenci, kde komentoval předchozí rozhodnutí vlády, která mu znemožnila let armádním strojem. Vystrčil dnes neváhal kritizovat premiéra Andreje Babiš (ANO). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Nákupy potravin, ilustrační fotografie.

Komentář

V Perském zálivu nevázne jen ropa. Hrozí inflace u potravin, tvrdí expert

Přes Hormuzský průliv prochází významná část světových dodávek surovin potřebných k výrobě hnojiv, jako je močovina, čpavek nebo síra. Jakmile se tato logistika zkomplikuje, ceny těchto vstupů na světových trzích rostou. Zároveň platí, že výroba hnojiv je silně závislá i na zemním plynu, takže jakékoli napětí, které žene nahoru ceny energií, situaci dál zhoršuje.