reklama

Období Vánoc je ideální na koupi letní dovolené, důvodů je hned několik. Zájezdy v tomto čase jsou levnější, v rámci first minute akce lze ušetřit zhruba 25 % z ceny, k tomu navíc můžete získat celou řadu bonusů.

Na jaké benefity k first minute zájezdu lákají cestovní kanceláře?

Nejčastěji cestovní kanceláře nabízí zdarma výlet nebo pojištění storna zájezdu, některé umožňují ještě pár dní před plánovaným odletem změnit destinaci, popřípadě i termín. Rodiny s dětmi pak ocení především zdarma letenku pro dítě nebo ubytování i s jídlem bez poplatku pro svou ratolest.

Výhod má koupě first minute skutečně mnoho. Pokud navíc pořídíte letní dovolenou ještě před Vánoci, můžete ji celé rodině nadělit pod stromeček. Díky tomu nejenže ušetříte, ale zároveň si užijete dozvuky Vánoc ještě v létě, a budete se mít přes zimu na co těšit.

Kam vyrazit v létě 2020 na dovolenou?

Zájem o cestování je v České republice veliký a každoročně narůstá, není divu, že pro Čechy není nic nezvyklého kupovat letní dovolenou v zimě. Někteří klienti sice do léta nechtějí čekat, a tak v hojném počtu vyráží i v chladném čase za sluncem do exotických zemí, to však nemění nic na to, že cestovní kanceláře ve velkém vítají v prosinci a v lednu klienty, kteří mají zájem o letní dovolenou.

Co se letních zájezdů týká, pak nejzajímavější first minute akce nabízí cestovky do zemí jako Egypt, Turecko, Bulharsko, Itálie a Řecko. Jedná se o destinace, po kterých byla letos velká poptávka a které proto nechybí ani nyní v nabídce. Navíc jsou to země pro Čechy cenově výhodné a dostupné.

Pozor, ceny některých dovolených v létě raketově rostou

Z egyptských letovisek nebude chybět dovolená v Marsa Alam, v Hurghadě nebo v Sharm El Sheikh. Ze zájezdů do Itálie budou posilovat ty směřující do Sicílie, Sardinie a Kalábrie. V Řecku jsou stále nejen u Čechů populární ostrovy Zakynthos, Kréta, Rhodos, Korfu a Kos, pokud jste některý z řeckých ostrovů ještě nenavštívili, pak bude v létě 2020 ten pravý čas. V Bulharsku jsou opět v kurzu Zlaté Písky, země je navíc velmi oblíbená pro rodiny s dětmi, které nenechávají nic náhodě a dovolenou kupují s dostatečným předstihem.

Především Řecko v hlavní sezóně pořádně zdražuje, koupit levný zájezd v červenci je doslova nemožné, většina nabídek se nestihne ani dostat do last minute akce, otálet se tak nemusí vyplatit. To samé platí pro Itálii, ceny dovolených v letních měsících raketově stoupají a mnohdy to nezachrání ani koupě na poslední chvíli.

reklama