reklama

Skvělá položka do životopisu

Zkušenosti z práce v zahraničí budou skvělou položkou do vašeho životopisu. Pokud nevíte, jak by měl vypadat správný curriculum vitae vzor – naleznete jej díky internetu do pár vteřin. Také získáte opravdu cenné pracovní zkušenosti, o které vás již nikdo nepřipraví. Okoukáte nové technologie, jiný způsob přístupu k práci a odnesete si takové postupy, které vám budou vyhovovat.

Prohloubení znalostí jazyka

Chcete vypilovat svou znalost cizího jazyka? Nejlepší je zapracovat na svých znalostech v praxi. Kde jinde se naučíte typické fráze a odposloucháte přízvuk než v zemi, ve které je cizí řeč mateřštinou? Společně s pilováním jazyka také poznáte jinou kulturu, jiné zvyky a tradice – a třeba změníte pohled na určité věci. Podíváte se na místa, kam byste se sami třeba nikdy nevydali. Zkrátka při pobytu v cizí zemi se vám její kultura dostane pod kůži – a po nějakém čase si budete připadat jako místní.

Rodina a kamarádi

Máte strach, že za sebou necháte rodinu a kamarády? Kdo říká, že si rodinu nemůžete vzít s sebou? Většina zaměstnavatelů má pro rodinné vazby pochopení. Takže se nebojte toho, že by se vám stýskalo po domově. A pokud se nebudete bránit poznávání cizí země společně, je pravděpodobné, že si najdete i nové společné přátele. S rodinou nebo partnerem si v cizí zemi nebudete připadat opuštěně a budete vědět, že v tom nejste sami. Váš protějšek vám dá pocit zázemí a vztah to posílí.

Ještě váháte, zda je práce v zahraničí pro vás? My vám dali důvody, ale rozhodnutí je na vás.

reklama