Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vysoké ceny potravin trápí nejen Čechy. Ve Francii našli způsob, jak s nimi bojovat

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

S rostoucí inflací se nepotýká pouze Česko, ale i další země Evropy. Zdražování se promítá i do cen potravin, s čímž se některé evropské země snaží bojovat. Rakousko zvažuje, že by některé potraviny zastropilo, Francie už k tomuto kroku přistoupila.

Rakousko zvažuje, že by se v otázce stále rostoucích cen potravin inspirovalo ve Francií. Tam se podle serveru France24 vláda dohodla s obchodníky, že dočasně nebude zvyšovat ceny některých potravin a naopak ji sníží na nejnižší možnou úroveň.

Náklady sice ponesou obchodníci, mohou si ale sami vybrat, o jaké potraviny půjde. Rakouský ministr financí Magnus Brunner podle tamních médií tento přístup považuje za zajímavý a v pondělí o něm bude jednat.

Návrh některých politiků na snížení daně z přidané hodnoty (DPH) na potraviny odmítnul. Odkázal se na zkušenosti z jiných evropských zemí, které ukazují, že tento krok se do konečných cen promítlnul jen částečně nebo vůbec. 

Témata:  ceny potravin obchody

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy