Postupně se však díky informační kampani podařilo tento počet snížit na zhruba 1500 domácností a nyní se podařilo kontaktovat již asi 900 z nich. ČTK to v dnešní tiskové zprávě sdělila mluvčí ČEZ Alice Horáková.

Jak upozorňují Energetický regulační úřad, ministerstvo průmyslu a obchodu nebo nezávislí odborníci, režim DPI slouží pouze ke krátkodobým dodávkám a není určený pro standardní dodávku energií. Z režimu DPI tak od společnosti ČEZ odešlo již 93 procent odběratelů, kteří se dostali do režimu dodávky poslední instance. Tisíce domácností ale ani po více než dvou měsících v DPI nepodnikly žádné kroky ke změně. Osobní pochůzky jsou proto dalším nástrojem, jak se ČEZ snaží odběratele ochránit před cenovým šokem. Celkem u ČEZ skončilo na 374.000 bývalých klientů společnosti Bohemia Energy.

Pracovníci mají zaměstnaneckou kartičku s logem ČEZ, na které je i jejich fotografie, celé jméno a osobní číslo. Všech více než 1500 adres obešli energetici v minulých dnech a podařilo se jim zastihnout zhruba 900 zákazníků, u kterých si tak mohli zaktualizovat kontakty a zároveň je informovali o podmínkách režimu DPI. Ve zbývajících 600 případech nechali na místě leták s informacemi, koho kontaktovat a jak z režimu DPI odejít. Nezastižené odběratele ale pro jistotu obejdou ještě jednou, což by mohlo počet nedohledatelných zákazníků zase o něco snížit.

Ceníky DPI jsou totiž pro odběratele méně výhodné než běžné smlouvy, protože dodavatel pro ně nakupuje elektřinu vždy jen na měsíc dopředu. Ceny energií se navíc již několik měsíců drží velmi vysoko. V režimu DPI mohou lidé zůstat maximálně šest měsíců, je proto důležité, aby svou situaci řešili co nejdříve.

Lidé, kteří by chtěli přejít k ČEZ, mají pro uzavření nové smlouvy na výběr z několika možností: mohou zajít na jedno z více než 24 zákaznických center ČEZ a dalších 60 poboček, využít vybrané pobočky České pošty, zavolat na bezplatnou ČEZ DPI linku 800 111 700 nebo uzavřít smlouvu kompletně on-line z pohodlí domova prostřednictvím jednoduchého formuláře. Ten najdou na hlavní stránce webu Skupiny ČEZ www.cez.cz/cs/dpi.

Skupina Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, oznámila ukončení činnosti a dodávek elektřiny i plynu 13. října. Jako důvod uvedla extrémní růst cen energií na trzích.